Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні 09 серпня 2023 року у наших колег: керівника апарату Тростянецького районного суду Вінницької області Таїсії Куцак, помічника судді Юлії Денисюк та секретаря судового засідання Вікторії Прокопенко був досить продуктивний день.
Відбувся навчальний семінар для працівників апаратів судів «Бронювання залів в сервісі захищеного відеоконференцзв’язку ЄСІТС», присвячений ознайомленню з порядком роботи з механізмом бронювання.
Статтею 11 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" передбачено, що учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов’язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Використання відеоконференції в судовій практиці стає все більш необхідною частиною засідань, особливо в час воєнного стану.
Підсистема відеоконференцзв’язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, в т.ч. поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів.
Нагадаємо, що 1 серпня набули чинності зміни у бронюванні залів судових засідань інших судів у підсистемі відеоконференцзв’язку. Наказом ДСА державному підприємству «Центр судових сервісів», як адміністратору підсистеми відеоконференцзв’язку, доручено, зокрема, забезпечити: впровадження механізму бронювання залів судових засідань інших судів у підсистемі відеоконференцзв’язку та спільно з Державним підприємством «Інформаційні судові системи» проведення навчань працівників апаратів судів щодо порядку роботи з механізмом бронювання.
Упевнені, що рекомендації отримані під час навчального семінару стануть корисними для працівників апарату Тростянецького районного суду Вінницької області, допоможуть удосконалити здійснення дистанційного судового провадження, що в свою чергу сприятиме покращенню доступу громадян до правосуддя.