Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
24 травня 2024 року увага частини правників Тростянеччини була прикута до нового виду покарання - пробаційного нагляду.
Майже два місяці українська Феміда при обранні покарання за вчинення ряду кримінальних правопорушень має у своєму розпорядженні новий вид кримінального покарання – пробаційний нагляд, який є альтернативою обмеженню чи позбавленню волі. У медійній царині пробаційний нагляд назвали, як шанс для виправлення.
Суспільство - це природнє середовище кожного громадянина, однак особи, які вчинили кримінальні правопорушення, і яким обрано такий вид покарання, як пробаційний нагляд матимуть можливість змінити ставлення до свого життя і вчинків, незазнавши згубного впливу установ обмеження волі. Виконання покарання у виді пробаційного нагляду покладається на уповноважені органи з питань пробації за місцем проживання засудженого.
Доволі часто після впровадження новацій виникають проблемні питання у практичному застосуванні, а тому сьогодні очільником Гайсинського районного сектору №3 філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області в приміщенні Тростянецького районного суду Вінницької області, проведено круглий стіл на тему «Пробаційні програми. Суть, особливості, переваги для правопорушника та громади».
Учасниками заходу стали: судді та працівники Тростянецького районного суду Вінницької області; начальник Гайсинського районного сектору №3 філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області Оксана Красновська; начальник Тростянецького відділу Гайсинської окружної прокуратури Вінницької області Тетяна Басюк та прокурор цього відділу Андрій Гненний; начальник ВП №2 Гайсинського РУП ГУ НП у Вінницькій області Ігор Бешлей; директор КЗ «Тростянецький селищний центр надання соціальних послуг Тетяна Мазур.
В ході круглого столу були обговорені актуальні питання пов’язані із пробаційними програмами та особливостями таких програм. Доповідачем детально роз’яснено про суть та особливості пробаційних програм, яких наразі затверджено п’ять, кожну з яких складається із певних модулів, в яких, в свою чергу різна кількість занять. Говорили і про оцінку ризиків, про індивідуальні та колективні програми тощо. Дієва взаємодія у реалізації соціально-виховного впливу є запорукою успіху у справі виправлення особи та профілактики повторних правопорушень.
Висловлюємо подяку учасникам зустрічі за небайдужість та активну участь у обговореннях, сподіваємось про налагодження подальшої взаємодії, та переконані, що спільними зусиллями досягнемо зміни кримінального мислення засуджених та зниження рівня правопорушень у нашій громаді та у суспільстві в цілому.